FAQ

Je Home Staging bytové designérství?

Ne, jedná se o samostatný obor. Home Staging má na starosti úpravu interiéru před prodejem nebo pronájmem. Jeho úkolem není nově zařizovat nemovitost, ale upravit ji tak, aby přestala být domovem a stala se produktem. Aby se na fotografiích prezentoval interiér schopný zájemce zaujmout a inspirovat ho v tom, jak by mohl jeho nový domov vypadat.

Ráda bych se Home Stagingem živila, ale nemám moc síly a neutáhla bych například těžký nábytek...

Home Stager je řemeslníkem ducha, nikoli těžkého nábytku. Většina Home Stagerů jsou dokonce ženy. Home Staging spočívá v drobných úpravách, a pokud už je třeba například vymalovat nebo nábytek přeskupit, pomáhají mu v tom odborníci. Úkolem Home Stagera je podtrhnout jedinečnost interiéru, dovolit mu plně se odkrýt a ukázat možným kupcům svůj potenciál. A to zvládne úspěšně i křehká žena.

Je studium Home Stagingu těžké? Neměla jsem zrovna jedničky z matematiky.

Nebojte se, k Home Stagingu jedničky z matematiky nepotřebujete. Důležitá je představivost, cit pro barvy, schopnost kombinovat. Vše, co se v našich kurzech vyučuje, probíhá co nejvíce v praktické rovině. Nebojte se tedy zbytečného biflování, naším cílem je, aby všechno, co vás naučíme, bylo maximálně využitelné v praxi. Proto v kurzech dbáme na samostatné úkoly, které studentům pomáhají naučené věci využít a zažít si je.

Chci prodávat svůj byt a v realitní kanceláři mi doporučili využít službu Home Staging. Nejsou to zbytečné výdaje navíc?

Rozhodně ne. Home Staging není výdaj, ale investice do prodeje bytu. Byty upravené Home Stagerem se prodávají znatelně dříve a často ani nedochází k obvyklému smlouvání o ceně (pokud je tedy cena bytu reálná). Mnohokrát se nám stalo, že původně neprodejná nemovitost, která šla z jedné realitní kanceláře do druhé, se po úpravě Home Stagerem prodala už po pár dnech. Home Stagingu bychom se, být vámi, nebránili.

Lze vaše kurzy absolvovat i při zaměstnání?

Ano, lze. Dokonce velká část našich studentů je absolvuje při zaměstnání, protože se Home Stagingu chtějí věnovat jako vedlejší činnosti nebo se v něm v budoucnu chystají začít podnikat.

Je součástí Home Stagingu i focení nemovitosti?

Ano, nemovitost je po úpravě nafocena stejně profesionálně, jako se fotí například interiéry do magazínů o bydlení. Právě fotografie jsou k prezentaci nemovitosti velice důležité a ovlivňují zájem budoucích kupců nebo pronajímatelů. Ty pořízené Home Stagerem vysoce zastiňují konkurenční nabídku.

Jsem realitní makléř. Mohl bych dělat zároveň Home Staging?

Jen těžko zvládnete obojí na jednou. Nicméně je ideální a dokonce i žádoucí osvojit si alespoň základy Home Stagingu. Nejenže si dokážete sám poradit v jednoduchých změnách interiéru, ale budete schopný před klientem obhájit důležitost služby Home Staging. Mnohem snáze se vám také bude navazovat vztah mezi klientem a Home Stagerem.

Začala jsem pracovat v home Stagingu. Jaké výhody mi přinese členství ve Sdružení Home Stagingu?

Sdružení Home Stagingu sdružuje profesionály v oboru. Je zárukou kvalitní a poctivé práce, něco jako odborný cech. Člen může ke své prezentaci používat logo Sdružení Home Stagingu, může se prezentovat na webových stránkách sdružení, najde na nich potřebné kontakty a rady, obdrží pravidelný newsletter, dozví se o kvalitních řemeslnících, zajímavých akcích, může sdílet s ostatními lidmi z oboru své zkušenosti a podobně. A naopak, díky naší databázi je snadno dohledatelný pro klienty, kteří shánějí kvalitního Home Stagera poblíž svého bydliště.

Pokud Home Stager nakoupí během úpravy do mého bytu nějaké doplňky, mohu si je pak nechat? A co když je nebudu chtít?

Pokud Home Stager do vašeho bytu pořizuje cokoli nového, vždy se jedná jen o pečlivě uvážené drobné předměty, nikdy nepořizuje nic zbytečně a bez vašeho vědomí. Tyto předměty jsou pak samozřejmě vaším majetkem. Někdy ovšem není potřeba nic nového pořizovat, protože Home Stageři často mají svůj inventář bytových doplňků a potřebné předměty vám na nezbytnou dobu za malý poplatek zapůjčí.

Je možné využít Home Staging i v bytě, který stále ještě užíváme?

Ano, dokonce je to velice vhodné. Home Stager vám pomůže upravit byt a uspořádat věci v něm tak, aby byl během pár minut připravený k prohlídce případného zájemce. Poradí vám, jak to zařídit, aby vám nechyběly předměty, které ke každodennímu provozu domácnosti potřebujete. Home Stager ví, jak to udělat, aby i obývaná nemovitost dokázala budoucího kupce chytit za srdíčko, takže se nemáte čeho bát. Ostatně, i vy se tak máte možnost pozvolna připravit na brzké opuštění dosavadního domova a oprostit se od citových vazeb, které k němu máte. Stěhování pak bude mnohem snazší.

Tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.