Historie Home Stagingu

Ačkoli u nás hovoříme o nové službě, ve skutečnosti slaví už půlstoletí své existence. Za vznikem Home Stagingu stojí velice prozíravá žena.

Píše se rok 1972. Ve Spojených státech se na realitní trh vrhá žena jménem Barb Schwarz, původně bytová designérka. A hned tuší, že nemovitosti by se daly nabízet jinak. Začala svým klientům radit, co a jak upravit, aby svou nemovitost prodali dříve a za mnohem lepší cenu než ostatní. Její práce nesla ovoce a Barb se rozhodla vyškolit všechny své prodejce v umění "Stage", neboli, jak říkala: "Staging the home for sale". Bylo to vůbec poprvé, kdy toto slovní spojení spatřilo světlo světa jako oficiální disciplína.

Zrodil se Home Staging a od roku 1985 do současnosti se v něm jen ve Spojených státech a v Kanadě vyškolil více než milión poradců. Po čase se odtud rozšířil i do Evropy, hlavně do Británie a severských zemí, a na další kontinenty.

V České republice se stala průkopnicí Home Stagingu Jitka Kobzová. Vzdělání v oboru získala v Londýně, kde působila jako bytový designér a posléze i konzultant Home Stagingu. V roce 2009 založila v Praze společnost Home Staging s.r.o, jako dceřinou společnost své londýnské firmy. A stejně tak jako Barb Schwarz, i ona předává své know how dál, aby i v Česku bylo co nejvíce odborníků schopných připravit nemovitost k úspěšnému prodeji. Její vizí je, aby každá nemovitost vstupující na trh získala šanci ukázat, co v ní skutečně je.

Historie Home Stagingu v České republice se teprve začíná psát. Ale má dost pevné základy a spoustu prostoru k tomu, aby bylo na čem stavět.

Tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.