Home Staging a realitní trh

Současný trh nabízí nepřeberné množství realit k prodeji i pronájmu a velice snadno se stane, že i pěkná a dobře udržovaná nemovitost zapadne a svého nového majitele hledá mnohem déle, než by vůbec bylo nutné.

Jak je možné, že některé nemovitosti se v nabídce neohřejí a jiné, leckdy i mnohem zajímavější, čekají na prodej dlouhé měsíce, případně jdou od jedné realitní kanceláře ke druhé? Všechno závisí na prvním dojmu. Jestliže už na fotografiích nemovitost vybočuje z šedé nabídky ostatních, je velká pravděpodobnost, že se prodá nebo pronajme mnohem rychleji než ty ostatní.

Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč tomu tak je? Pak vězte, že nemovitost zcela vybočující z běžné nabídky pravděpodobně prošla Home Stagingem. Přestala být domovem a osobním prostorem původního majitele a stala zbožím předváděným v tom nejlepším světle. Ruku na srdce, jste-li například na trhu, na jakých jablkách spočine se zálibou vaše oko? Pravděpodobně po těch krásně nablýskaných, byť mají sem tam ťupku nebo malý otlak. S nemovitostí je to stejně. Na fotografii té, kterou k prodeji připravil profesionál, spočine vaše oko mnohem raději než na fotografii interiéru nechaného tak, jak ho jeho původní majitel užíval. Je to jednoduché, vždyť té druhé vládne příliš osobní duch přerůstající často až v chaos, který sice v reálu nemusí být vůbec patrný, ale fotografie ho odhalí.

Odosobněný prostor dá interiéru možnost odkrýt svůj půvab, dovolí rozvinout představivost zájemce a vidět interiér, ve kterém by se "tak krásně bydlelo". Takovému interiéru se rády odpouštějí i ony "ťupky a malé otlaky", protože jinak je naprosto "k nakousnutí".

Realitní kanceláře, které si uvědomily moc Home Stagingu, patří i v obrovské konkurenci k těm nejúspěšnějším. Dávají svým klientům možnosti vidět nemovitosti jako budoucí domov, ne jako byt nebo dům po někom...

Prozíravé realitní kanceláře pravidelně spolupracují s Home Stagery a dokonce své makléře nechávají v Home Stagingu proškolit. Home Staging nevyžaduje složité zásahy do interiérů, někdy stačí pouhý den, aby se domov změnil v produkt připravený k prodeji. Někteří realitní makléři mají dokonce svůj vlastní balíček bytových doplňků, který nosí na focení nemovitosti s sebou. Vědí totiž, že těchto pár předmětů dokáže vtisknout interiéru potřebnou eleganci a vyvolat dojem upravenosti a udržovanosti. Navodit atmosféru a probudit zvědavost.

Home Staging má velkou moc a pro realitní trh je zcela nepostradatelný. Je však třeba ctít jeho pravidla a kulturu. I z toho důvodu jsme založili sdružení Sdružení Home Stagingu, jehož cílem je propagovat profesionální Home Staging a lidi kolem něj.

Tento web používá cookies. Dalším jeho použitím s tímto souhlasíte.